Amalaki

Amalaki – neznáte, že?! A co takhle, když se řekne – indický angrešt?! To už trochu povědomé je… 10 dkg sušeného Amalaki = několika kg čerstvého ovoce

Amalaki jsou malé zelené bobulky, které v sobě ukrývají neskutečně zázračné účinky. Všeobecně lze říci, že Amalaki bojuje proti všem nemocem a chrání významně naše zdraví. Především díky hodně vysokému obsahu vitamínu C a antioxidantů, které likvidují volné radikály, viry, bakterie apod.

Jedná se o nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C na světě, proto se také přezdívá jako „nebeské ovoce“. 10 dkg sušených plodů nám udělá stejnou službu jako 2 kg pomerančů nebo 6 kg banánů nebo dokonce 15 kg jablek.

Ovoce u nás nemáme šanci sehnat čerstvé, ale dobře poslouží i sušené plody, které lze zakoupit ve zdravé výživě.

Amalaki a jeho působení na náš organismus

Toto malé ovoce zachovává naší pokožku zdravou, vytváří pružnou pleť, chrání buňky v našem těle, detoxikuje organismus, působí proti zánětům močových cest, regeneruje organismus, ovlivňuje věk našeho dožití, zvyšuje imunitu, zlepšuje trávení a zažívání, pomáhá nám zlepšovat zrak a má vliv na tvorbu červených krvinek. Mimo jiné přispívá ke správné funkci jater, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a krevní tlak, působí proti nadměrnému pocení a nakonec má i protizánětlivé účinky.

V případě kosmetických úprav, si můžeme sušené bobule vylouhovat a následně vývarem otírat pleť.

Amalaki obsahuje kromě vitamínu C:

  • Vitamín B1, B2, P (flavonoidy)
  • Chrom, zinek, měď, vápník, železo, fosfor

Co se týče lékařství, tam Amalaki působí jako „ochlazovač“, proto se stal významnou složkou léků na odstranění pálivého pocitu kdekoliv v našem těle.

Kde koupit?

amalaki kapsle

 

 

 

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře