cukrovka

V současné době žije většina lidí v naší zemi v relativním blahobytu. Technologický rozvoj nám přináší řadu možností, jak si usnadnit život. Na druhou stranu s sebou ale nese i mnohé nevýhody.

Nedostatek pohybu, špatná strava a omezený kontakt s přírodou si vybírají svou daň

Zejména ve městech nás trápí nadměrný hluk a znečištěné ovzduší. Málo se hýbeme a mnozí z nás se nevhodně stravují. Konzumace jídla z fast foodu či instantního pokrmu nám sice dokáží ušetřit čas, ale neprospívá našemu tělu. Často jíme ve spěchu, málo spíme a nemáme čas pravidelně sportovat. Autem snadno dojedeme na nákupy i na chalupu, většina z nás má sedavé zaměstnání. Dokonce i podlahu nám dnes často uklízejí robotické vysavače, zatímco v pohodlném křesle sledujeme televizi nebo na internetu chatujeme s kamarádkou. Snadno podléháme stresu a zapomínáme starat se o své zdraví. Nemůžeme se pak divit, když náš organismus začne stávkovat. Narůstá počet lidí, kteří trpí nejrůznějšími civilizačními chorobami, mezi které patří i autoimunitní onemocnění.

Jedním ze strašáků dnešní doby je cukrovka

Diabetes mellitus, česky cukrovka, je život ohrožující onemocnění. Projevuje se tzv. hyperglykemií neboli zvýšenou hladinou cukru v krvi. Může být buď vrozená nebo získaná. Rozdíl mezi zdravým člověkem a cukrovkářem je v produkci hormonu inzulínu, který se podílí na přeměně cukru na energii. U nemocných cukrovkou není působení inzulinu dostatečné. Jejich slinivka ho totiž neprodukuje dostatek. Tělo pak nadměrně produkuje cukr, proto je třeba inzulín dodávat uměle.

U cukrovky pomůže správný jídelníček

I lidé s cukrovkou mohou s pomocí moderní medicíny žít zcela plnohodnotným životem. Je ale třeba nemocného stabilizovat. K tomu pomáhá i správně sestavený jídelníček pro diabetiky.

 

 

 

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře