Doplňky stravy kupujeme v domnění, že nám posílí zdraví nebo že nás dokonce zbaví zdravotních obtíží. Je tomu ale opravdu tak? Jsou doplňky stravy pomocníkem a má smysl je užívat? Zjistěte s námi, v čem jsou doplňky stravy prospěšné a jaké mohou mít úskalí. Více informací se dozvíte v tomto článku!

Číst dál: Doplňky stravy, používat nebo ne?

Spolu s karanténou přišlo i totální zavření veškerých restaurací. Některé sice nabízí dovoz jídla domů, případně mají výdejní okénko, i tak si teď ale doma vaří mnohem více Čechů než kdy dříve. Mnozí z nich tápou, jak je to vlastně se stravováním v době karantény.Češi se od začátku koronavirové krize děsí, že nebudou mít co jíst. Supermarkety vzali útokem, vykoupili toaletní papíry a trvanlivé potraviny. Podle obchodů i premiéra není důvod k panice, jídla je a bude dostatek, není nutné si dělat zásoby. Pokud jste si je však udělali, nakoupili jste správně? A co byste vlastně během karantény měli a neměli jíst?

Číst dál: Co nejíst v době karantény?

Koupací rituály v termálních lázních byly pro staré Římany nesmírně důležité. Jak pro pozitivní zdravotní účinky, tak ze sociálního a náboženského hlediska. Dnes jsou různé typy parních lázní využívány především k léčebným, ozdravným a relaxačním účelům. A to jak ve veřejných lázních a wellness centrech, tak v domácích realizacích.

Číst dál: Římské lázně regenerují i léčí

 Mnoho lidí očkovaných proti COVIDu nebo ti kteří váhají mají otázky. Podívejte se na ně? Najdete zde tu svou?

Číst dál: Otázky po očkování proti COVIDu

Náš organismus se setkává s obrovským množství bakterií a virů. S mnoha z nich žijeme v synergii, s jinými náš organismus naopak bojuje. Obstát proti nim nám pomáhá naše imunita. Tu si budujeme od dětství tím, že s nimi přicházíme do styku. Avšak dnešní doba je příliš sterilní, a tak se náš imunitní systém mnohdy nemá v dětství možnost správně vyvinout. Nesetkáme se s dostatečným množstvím antigenních stimulů, což pak u nás v pozdějším věku může vyvolat například astma, různé alergie, ale v podezření je i diabetes 2. typu. Jinou možností, jak posílit imunitu, je za pomoci látek s tzv. imunomodulačními vlastnostmi. To jsou právě polyglukany, tedy betaglukany.

Číst dál: Polyglukany, známé spíše jako betaglukany, jsou pokládány za stimulátory imunity

Amalaki – neznáte, že?! A co takhle, když se řekne – indický angrešt?! To už trochu povědomé je…

Číst dál: Amalaki - indický angrešt

Amarant – tuto obilovinu ocení především celiaci a lidé, zabývající se zdravou výživou. Jedná se totiž o velice výživnou obilovinu, z jejíž mouky se pečou výborné lehké zdravé moučníky.

Číst dál: Amarant - výživná obilovina

V dnešní době se zdravá výživa skloňuje – nejen v mediálním prostoru – stále častěji. Některé pokrmy k ní takřka neodmyslitelně patří, byť i ten nejpřísnější výživový poradce občas jistě umožní trochu hřešit. Olivový olej je na italských nebo řeckých stolech snad už odjakživa, ale cestu do naší kuchyně si musel složitě probojovávat. Zdravá výživa již pronikla i do českých domácností, a tak se olivový olej stává běžnou součástí naší kuchyně. Pokud zvolíte prémiový olivový olej užijete si nejen jeho výtečnou chuť, ale také aroma a stranou nesmí zůstat ani přínos pro zdraví, jenž poznáte už za poměrně krátký čas…

Číst dál: Bojuje proti rakovině i onemocněním cév, olivový olej je skvělý balzám

Široké spektrum obtíží vám pomohou vyřešit stále více oblíbenější výrobky obsahující kanabidiol tedy CBD. Výtažky této zázračné látky se získávají z rostlin konopí. Možná jste se teď lehce zarazili, ale pozor! V žádném případě se nejedná o psychoaktivní látku, naopak v rauši budete z jeho přínosných účinků pro celý organismus.

Číst dál: CBD produkty a co umí

Dříve bylo běžné, že naši předci jedli jen to, co si vypěstovali, nebo koupili na trhu. Dnes jsme zvyklí jíst potraviny z velké dálky. Otázkou je ale, jakou takové potraviny mají výživovou hodnotu a zda bychom se neměli poohlédnout ve svém okolí a nakupovat to, co vyrostlo v našem podnebném pásmu. Čerstvé potraviny bez chemie mají mnohem pozitivnější vliv na naše zdraví. Toto téma pro vás zpracovala Romana z Kuchyňského studia Gorenje v Ostravě.

Číst dál: Kupujete lokální potraviny? Zkuste to. Budete zdravější i spokojenější

Zdraví je pro nás jedna z nejcennějších věcí. Stále přibývá lidí, kteří by se o své zdraví chtěli starat lépe. Na internetu nejdeme nepřeberné množství informací. Diety, recepty, tipy na cvičení a podobně. Každý z nás je ale trochu jiný a napasovat vše na jednu konkrétní osobnost je prakticky nemožné. Dnes se podíváme na jeden ze zdrojů o zdraví, který se snaží čtenáři přiblížit alespoň z velké části novinky, chyby a rady pro zlepšení našeho životního stylu a tím prospět svému zdraví. Jedná se o magazín Fittyn.cz

Číst dál: Informace o zdraví a zdravém životním stylu na jednom místě

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře